Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Rozumiem

{Cykl} 12 sposobów na rozwój osobisty i zawodowy #2

{Cykl} 12 sposobów na rozwój osobisty i zawodowy #2


 

#2 Znajdź swój sens. To jedno pytanie
 

Życie większości z nas wygląda mniej więcej podobnie. Szczególnie tych, którzy mają małe dzieci😊 Bieganie dom-szkoła-praca-przedszkole-dom-wieczorny netfix😊
 
To co pozwala przetrwać ten kołowrotek to nasze poczucie jak bardzo te działania mają sens. Wszystko jedno jaki (społeczny, rozwojowy, religijny…).Ważne, żeby czuć że to co robimy jest zgodne naszymi wartościami i jest ważne - dla nas, dla rodziny, dla świata, dla psa i rybek.

To jest ta pierwsza z sił napędowych, która pozwala nam wstać z łóżka w tysięczny szarobury poranek i usiąść na  karuzeli zajęć. Ci, którzy tracą sens- chorują….

Jeśli do pracy z sensem dorzucimy pasję  - to jesteśmy w niebie. Gdy robimy coś z pasją to staramy się to zrobić najlepiej jak potrafimy. Dla osobistej satysfakcji.
Praca z pasją daje profesjonalizm. Stajesz się ekspertem. A profesjonalizm daje jakość, która jest luksusem.

"Wiesz, że jesteś na prostej drodze do sukcesu, jeśli wykonywałbyś swoją pracę nawet gdyby nikt Ci za to nie płacił" Oprah Winfery

 Oprah wie coś o tym. Wie też świetnie, że w czarodzijski sposób za pracą z  pasją idą pieniądze. Lepsze zarobki.

Jak zadbać o tę jakość w swoim życiu?

Najważniejsze pytanie, jakie można sobie zadać w celu poznania zasadniczego sensu w swoim życiu
 
„O czym najwspanialszym byś sobie zamarzył, gdybyś wiedział, że porażka w ogóle  nie wchodzi w grę? Jaki życiowy cel byś sobie wtedy wyznaczył, żeby żyć z sensem i pasją?
 
Jeśli zapisałeś/zapisałaś cel na kartce to od tego momentu możesz się już tylko zastanawiać JAK to zrobić. Ogranicza Cię tylko to jak bardzo chcesz zrealizować marzenia i jak długo jesteś w stanie pracować nad osiągnięciem tego celu.
 

Chcesz nad tym bardziej popracować?